Imik "kõigutab" pilku 07.08.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kolme kuune laps, ise enesest rahulik, ei nuta põhjuseta, hakkas ennast kõhuli keerama, peab hoiab, mänguasju hakkab haarama, kõhuli olles hoiab pead.
Alates teisest elukuust tekkisid hood kus ta ei suuda pilku fokusseerida, vaatab rütmiliselt vasakult paremale väga meenutab absaansi.

Mõnikord enne seda, mõnikord pärast hakkab nutma silmad kinnipigistatud, siis rahuneb silmad teeb lahti ja "kõigutab" pilku ühelt poolt teisele, ei nuta. Kestab umb 1.-3.min. Kontakti temaga ei saa, ei reageeri häälele. Siis kui hoog lõppeb jääb magama.
Sellised hood oli kokku 5 viie nädala jooksul. Suguvõsas mõlemalt poolt mitte kellegil epilepsiat ei ole. Ise võtan pidevalt imetavatele mõeldud vitamiinid kus on B12 olemas ning eraldi lisaks B6.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Salvestage see hoog videosse,mobiiliga, ning pöörduge perearsti ja-või lastearsti neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega
Anu Sööt