unelev väikelaps 13.01.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 2,8 aastane poeg on hakanud unelevalt mööda tuba liikuma, hoides käes pliiatsit, mida ta enda ees kõigutab. Ta tundub pidevalt hajameelne olevat. Tekkinud on küsimus, kas tegemist on autismiga. Samas muudatused talle mingit probleemi ei tekita, sööb ja magab hästi, käib hea meelega lasteaias. Pole kunagi närviline laps olnud. Kõne on tal kehv, aga meil on kodus kolm keelt kasutusel, peame seda üheks põhjuseks. Kuidas seda unelemist kontrolli alla saada? Kas tegemist võib olla autismi või millegi muuga?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et tegemist on mööduva probleemiga. Laps annab märku, et vajab rohkem tähelepanu. Kallistage teda rohkem, tundke huvi lasteaias toimunu vastu. Mingi aeg peaks tähelepanu olema ainult temal(näiteks 30min iga päev ema on ainult temaga).
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt