jalgade toonus 22.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Probleemiks on: kui ma võimlen oma kuue kuuse lapsega - tehes talle jalgadele võimlemisharjutusi, lähevad tal jalad sirgeks ja toonusesse.
Mis võib olla selle põhjuseks ja mida tuleks teha?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast, kuid väga raske on vastata kui Te ei kirjelda harjutusi, mida teete. Kujutan ette, et teete puusaringe, mille tagajärjel laps sirutab jalgu ning mis on täisti tavaline reaktsoon lapse poolt, aga mitte lihastoonuse tõus. Selleks, et anda Teile täiesti adekvaatset vastust ja vajadusel ka nõu, peaksin last nägema.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt