Vastuvõtule tulemine? 05.10.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu eelmisele kirjale vastasite järgnevalt:

Tere,
aitäh pöördumast!
Tõenäoliselt on tegemist lapseea hirmudega, mis tekivad eriti sageli närvisüsteemi kõrgenenud erutavusega lastel. Väljendunud ja kaua avaldunud Moro refleks viitab ka sellele. Kindlasti sõltub probleemi püsimine keskkonnast, kus laps kasvab. Närviline olukord perekonnas mõjutab kindlasti last.
Soovitan tulla lapsega vastuvõtule. Tartus konsulteerin Medicumis ja Tallinnas Kesklinna Lastepolikliinikus.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas vastuvõtule saab tulla ka ilma perearsti saatekirjata ja palju visiiditasu siis oleks? Samas, kuidas oleks võimalik siis ka aega kinni panna ja seda siis ka Tallinna Kesklinna lastepolikliinikus?

Perearst arvab, et laps ainult manipuleerib ja asi ei ole hullemaks läinud, aga mina näen et seoses lasteaias käima hakkamisega on tal kuu ajaga hirme juurde tekkinud ja on ka närvilisemaks muutunud. On tekkinud hirmu- ja nutuhood-laps jookseb mu sülle või hakkab lihtsalt nutma, aga pole selget põhjust, mida ta kartma peaks. Ja sama asi on ka televiisori vaatamisega-siiani ei ole ma tähele pannud, et ta kardaks televiisorit vaadata-eriti kardab, kui onudel on telekas kiivrid peas.
Närvilisuse näide oleks see, et reedel käis isa last vaatamas ja selle pehme mänguasja, mis on terve aasta vastu pidanud, tiris ta lihtsalt ribadeks. Isa suutis muidugi ka närvilise õhkkonna luua ja hiljem, kui isa oli ära läinud, istusime lapsega kõrvuti diivanil siis jäi ta lihtsalt mu külje äärde tukkuma.
Kui närviliseks muutub, siis loobib asju laiali, küünistab, lööb, hammustab ja samas mõni minut hiljem võib juba väga hea tuju olla-meeleolu muutub tal väga kiiresti.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh veelkord kirjutamast!
Arvan siiralt, et vajalik on pöörduda abi saamiseks.
Informatsiooni mõlema asutuse kohta leiate interneti kodulehekülgedelt.
Lugupidamisega,
Anu Sööt