1a ja 10k laps nutab öösel 08.09.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Laps 1a ja 10k, hakkas 1. septembrist lasteaias käima ja lutist loobusime 3-4 septebmer (pudelit ei saa juba ammu), pärast seda ärkab öö jooksul pea iga tunni tagant ja suure nutuga, taob jalgadega vastu voodit, loobib tekki. Kui juua anda, siis veidikeseks rahuneb maha, aga poole tunni pärast hakkab kõik otsast pihta. Paar korda on kalli küsinud ja seda ka saanud, aga niikui pikali panna hakkab jälle jonnima. Paaril korral olen enda kõrvale võtnud, siis pole jonniga tõusnud. Päeval magab ilusti 2-3 tundi ja õhtune magamajäämine läheb ilusti, varem pole öise unega ka probleeme olnud. Võib see olla et päevased emotsioonid löövad öösel välja? Peaks ehk kuskile pöörduma ? Või midagi muud ette võtma, oskate ehk soovitada...

Ette tänades!
Kea

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Lapsele on lasteaeda minek väga suur elumuutus. Samuti on lutist loobumine nii väikesele lapsele suur muutus. Tal on ilmselgelt puudus turvatundest. Pakkuge talle seda- kallistage, tegelge temaga võimalikult palju. Ka kaissu võtmine on variant, kuid hiljem sellest võõrutamine jälle traumaatiline.
Teie laps vajab Teie hellust-pakkuge seda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt