2,9a. poisslaps puudutab pidevalt oma nibusid 14.04.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Poeg, 2,9a. puuudutab/pigistab pidevalt öösiti oma nibusid, ühte isegi rohkem ja see on pisut suurem vast seetõttu. Teinud on ta seda juba ammu, vast aastajagu. Olen pöördunud ka perearsti poole selle "probleemiga", kuid mingit vastust ei saanud. Samas mina näen selles küll probleemi - aegajalt on nibud täitsa punased ja paistes. Siis panen aeg ajalt plaastrid peale ja kõik saab jälle korda, kuid puudutamine ei lõpe. Kas lapse selline käitumine näitab midagi? Kelle käest veel nõu küsida?
Tänan!
Elis

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Võiksite anda lapsele õhtuti rahustavat teed- ehk sügavama une korral jääb ka nibude puudutamine ära.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt