Võõrastamine 26.08.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
2-aastane poisslaps on väga võõrastav. See algas umbes 7-kuuselt. Ta võõrastab teisi lapsi ja täiskasvanuid (sh vanavanemaid). Kui keegi teda puudutab või kõnetab ta väriseb, hakkab karjuma, peidab pea ära, ei vaata otsa. Kui mõni laps mängib häälekalt või räägib kõvemini, siis ta tardub, mõnikord muutub kurjaks. Seetõttu peame nüüd ka lasteaias harjutamise vist ära ütlema.
Tema kõne on enamasti raamatu jutustuste või luuletuste või mõne multikafraasi keeles. Ta räägib ette loetud jutustust meile korduvalt.
Kas peaksime laste neuroloogi vastuvõtule pöörduma?
Parimaga

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast. Soovitan laste neuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega
Anu Sööt