kukkumine 09.06.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Hetkel on minu laps aasta ja kaheksa kuune. Nii aasta tagasi kippus ta väga seisma ja kukkus kord sellest tulenevalt vankrist maha asfaldi peale. Arsti poole ei pöördunud, sest peale nutu muud muutust polnud. Hiljem oli pisike sinikas (pigem küll kollakas) otsa ees. Ei tormanud ka seepärast arsti juurde, et olin käinud vahetult enne Perekooli loengus kus kiirabiarst ütles, et väikelastel on peas piisavalt vedelikku, et hoida ära ajutraumat. Siiski kripeldab mul südamel, et ei pöördunud arsti poole. Eriti nüüd kus kahel korral on laps oma söögitoolis istudes järsku nutma hakanud ja näitab, et jalg teeb haiget. On tal äkki krambid? Kas selliseid järeldusi saab üleüldse teha? Ja kuidas üldse üht krampi ära tunda? Millal pöörduda arsti poole? Kas on ka olemas erakliinikut, kui süda kuidagist rahu ei anna ja tahaks lasta last kontrollida, sest lasteart vaevalt niisama saatekirja kirjutab?

Ette tänades,
mures ema süda.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et sellest traumast küll mingeid tagajärgi ei tohiks olla. Krampidega ka tegemist pole. Kui laps muidu on elurõõmus ja peale söögitoolis olles jalavalu ei kurda, siis ei näe põhjust arstile pöördumiseks. Lasteneuroloog konsulteerib erakliinikus"Elite" Tartus.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt