millal neuroloogi juurde 14.05.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Laps on kahenädalane. Mis mind murelikuks teeb on tema käte ja vahel ka jalgade värisemine. Oma esimesel lapsel ma niisugust asja ei mäleta. Samas kõik lastearstid, kellelt küsinud olen, peavad seda normaalseks. Sünnitus oli suhteliselt kiire, Apgar 9/10. Peale sünnitust värises ta ikka väga. Nüüd on värinaid jäänud vähemaks. Teine asi, mis mind muretsema paneb on see, et ta magab pidevalt. Isegi kui avab silmad ja natuke ringi vaatab, siis hetke pärast vajub ta kiiresse unne - silmad liiguvad, sageli avatult ja ta naeratab läbi une. Üleval on ta ikka väga vähe: mõni päev on olnud tunnikese, eile aga näiteks ainult 0,5 tundi. Sööb siiski sagedasti 1,5-2 tunni järgi, aga ka siis pean tema kätt masseerima, et ta magama ei jääks.
Ma ei tea, kas muretsen üle?
Kas see, kui refleksid töötavad annab alust arvata, et närvisüsteemis suuri vigu pole? Ja kuidas hinnata vanarahvatarkust, et terve laps magab käed üle pea. Minu oma magab nii ja naa - vahel on käed üle pea, vahel kõrval. Kas see näitab midagi?

Ja mis vanuses oleks mõtet pöörduda neuroloogi juurde? Kas juba ühe kuu vanuselt või hiljem?
Tänud ette.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tavaliselt näitavad värinad selles vanuses lapse närvisüsteemi küpsusetust. Tavaliselt kaovad nad 1.elukuu lõpuks. Kui aga laps magab ka palju, siis on siiski otstarbekas lasteneuroloogi konsultatsioonile minna 1 kuu vanuses.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt