Laps ei maga. 27.04.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minul selline mure. Meil on kodus 1,8-aastane laps. Muidu väga tore ja rõõmsameelne, aga viimasel ajal on jonn peale tulnud, mitte millegiga ei ole rahul, loobib asju ja jonnib asja eest teist taga. Selle kohta olen palju lugenud ja saan aru, et see tema vanuses normaalne.
Aga muret tekitab see, et laps ei maga. Tõuseb öösel väga tihti üles, ka päeval ei maga korralikult. Palav ega külm tal magada pole ja ka pissihäda ei saa nii tihti peale tulla, valus ka kusagilt ei tundu olevat... tõesti ei saa aru miks laps ei maga. Kas peaksin äkki mõne arsti poole pöörduma või saan äkki midagi lapse une jaoks teha? (magamaminemis kellaajad on näiteks paigas)

Ette tänades,

väsinud ja murelik lapsevanem

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et võiksite apteegist küsida rahustavaid taimeteesid. Kiire arengu perioodis võivad lapsed üsna rahutud olla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt