4-kuune laps 23.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

kirjandusest olen lugenud et last ei tohi patjade najale istuvasse asendisse panna enne kui ta ise juba oskab ja jõuab istuda, aga kas 4-kuust last tohib ema süles istuvas asendis hoida ja kas tohib teda hüpitada nii et hoian kaenla alt kinni ja oma jalgadega lükkab laps ennast ülesse. (meil ta täis tallale ei toeta vaid jääb rohkem varvaste peale)
püüan last hoida küll tihti kas selili või kõhuli põrandal, aga ta tahab päris palju ka süles olla, milline asend on lapsele süles kõige õigem, et ei tekiks näiteks vildakat selga või muud seesugust.
ette tänades Liina, 4-kuuse tütre ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Last võib hoida enda süles nii, et ta toetub seljaga vastu Teid. Jalad peaksid olema põlvest kõverdatud ja asetsema harki. Lapse hüpitamine on lubatud, kuid kindlasti tuleb enne kindel olla, et puusade luustumistuumad on kujunenud(ortopeedi konsultatsioon)
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt