kõnehäired 3a 7k poisil 05.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mure on järgmine: poeg saab mai keskel neljaseks, kuid ei räägi siiani ladusalt. Ta kasutab kõige rohkem kolmesõnalisi laused või pigem vaid ühte-kahte sõna, kui on tarvis end arusaadavaks teha. Sageli räägib ta endamisi pikad jutud maha, mis polegi otseselt kellelegi mõeldud ja siis pole tema jutust üldse võimalik aru saada. Samas muude asjade poolest ei jäta ta alaarenenguga lapse muljet - tal on hea mälu ning ruumitaju ja keskmisest parem keskendumisvõime, ta üldjuhul ei karda võõraid ega muutusi teda ümbritsevas, ta ei ole agressiivne ja motoorikaga on ka kõik korras. Ka emotsioonide ja nende väljendamisega ei ole probleeme. Tõsi, muret on potil käimisega. Kelle poole tuleks pöörduda - kas alustada lastepsühholoogist või külastada logopeedi? Elan Tallinnas, oskate ehk kedagi nimeliselt soovitada? Sobib ka Tartu.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Arvan, et peaksite alustama lasteneuroloogist, kes siis juba edasised uuringud vastavalt vajadusele korraldab. Kui elate Tallinnas, siis soovitan pöörduda Tallinna Lastehaigla neuroloogi dr. Valentin Sanderi või dr. Urve Õimu vastuvõtule.
Edu!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt