Infantiilne spasm 23.07.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Beebil alates esimesest elukuust peale jalad püsti ja vehib katega, nüüd beebi 3,5 kuud vana ja asi läheb järjest hullemaks, jjalad on õhus, käed sirgelt kõrval ja hakkab ennast püsti ajama, ja nii pidevalt, kui seda ei tee siis siputab niii kiiresti nagu tahaks jooksma hakata, pea käib sama kiiresti vasakule paremale. Samamoodi on järsku hakanud vaatama ülesse, Ei söö ka enam normaalselt, hakkab rinna otsas tõmblema ja nutma, pudeliga samamoodi keerutab.. Samuti tahab beebi ainult magada, ärkab üles ja juba hõõrub silmi. Lapsel on spastilisus jalgades
Neuroloog alles 2 nädala pärast ja ei oska enam midagi teha

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
pilti kahjuks ei näe, aga kirjelduse järgi pole tegemist infantiilsete spasmidega. Enne neuroloogi konsultatsiooni saate nõu pidada perearstiga.
Lugupidamisega
Anu Sööt