RPA ja eraldi D-vitamiini andmine? 26.01.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Öelge palun, kas laps, kes on 100% RPA peal, peab saama veel lisaks ka eraldi D-vitamiini? Ma annaksin muidugi edasi aga alati, kui annan talle hommikuti toiduga koos, siis laps on terve päev nii rahutu, jonnakas, nutab palju ja on näha, et ta on valudes gaaside pärast.

Laps saab Aptamili (olen proovinud anda ka muid piimasegusid kuid need lapsele ei sobinud). Aptamili pakendil on kirjas, et D3 vitamiini sisaldus on 1,7 ug/100 ml valmis toidu kohta. Laps on 5-kuune ja sööb päevas vähemalt 700-800 ml piimasegu.

Kasutusel on oliivõli baasil D-vitamiin, mis on Apotheka enda brändi oma (11 ug, 1 tilk päevas).

Tänan ette

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Perearsti soovitus on õige, et tuleb D-vitamiini juurde anda, sest piimasegusse lisatud D-vitamiin ei pruugi täielikult imenduda. Kui laps saab lisatoitu, siis ka selle kogus aja jooksul suureneb ning piimasegu kogus väheneb ning seega ka D-vitamiini annus jääb väiksemaks.
Proovige mõne muu firma D-vitamiini, mis võib sobida Teie lapsele paremini.

Lugupidamisega,
Tiia Voor