nädalase poisi kõhuprobleemid 13.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, DR Heli Grünberg
Lapseke, nädalane ei saa rinnapiima. on rpa peal. algul ostsin toidu HIPP 1 ja andsin ka gefiluse kapsleid. perearst käis kodus ja ütles, et kapslid ära jätta, et ei ole vaja magu koormata. jätsin ära kapslid, lõi kõhu kinni, kuigi see võis olla ka sellest toidust ja ostsin lahjema HIPP PRE. kõht ikka kinni. kakada raske, olen paar korda kraadiklaasiga aidanud aga vist liiga tihti ka ei tohi, kohe tuleb siis kaka.

mida te soovitaks, et ma lapse magu ei koormaks. millist toitu, millist rohtu ja kas vett või teed võib nii väiksele anda. kas espumisani anda iga söögikord ja d vitamiini iga hommik. kirjutage palun kuidas toita oma last kõige paremini.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kui lapsel on kõhukinnisus, st, et ta roojab harva ja kaka on kõva, sobiks piimhappe bakter küll. uurimustes on leitud, et osadel imikutel on piimhappe bakter abiks. Teine abinõu kõhukinnisuse korral, on lapse jootmine. Imikut ei ole vaja veega joota, erandiks on kõhukinnisusega imikud. Mõned korrad päevas võiks imikule keedetud vett joogiks anda. Kui kõhukinnisus ikka ei lahene, prooviks kiudaineid lisaks anda. Näiteks sobiks teelusika otsatäis õuna- või pirnipüreed. Müügile on tulemas ka prebiootikumi või piimhappebakteri lisandiga imiku piimasegud, need sobiksid kõigepealt. Hetkel alustaksin Gefiluse kapslitega uuesti.
Edu,
Heli Grünberg