Laps ärkab higitades natuke peale uinumist 12.12.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mure järgmine, minu septembri lõpus kahe aastaseks saanud laps ärkab umbes peale pooletunnist und üles nutu ja higistamisega (pea täiesti märg), vahel on juures ka okserefleks, öögib ja läkastab aga midagi ei tule, nutab. Seda juhtub sagedamini päevaunele minnes aga paar korda on olnud ka ööunne jäädes. Higistamist juustest ja ärkamist on mitu korda nädalas, okserefleksi harvem.
Millega võiks olla tegu? Kas peaksin muretsema või arsti juurde pöörduma?
Tänades!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Higistamine on sage probleem, mille põhjuseks on enamasti lapse omapära ja higistamise taga ei ole üldreeglina mingisugust haigust. Kui laps on rõõmus, ta kasvab ja areneb ilusasti, pole valusid, pikaajalist köha, väsimust, siis suure tõenäosusega on see vaid lapse omapära. Kui higistamisega kaasub öökimine, võite pöörduda perearsti juurde ja rääkida oma murest ning perearst otsustab, kas peaks tegema mingeid analüüse.

Lugupidamisega,
Tiia Voor