Beebi verepilt 17.06.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Küsinus selline - minu beebile tehti täna vereproov kuna üks lümfisõlm on kuklal üleval, ei ole suurenenud (pigem väiksemaks läinud) aga siiski. Mingid näitajad olid normist kõrvale kaldunud (lisan vereproovi pildi). Perearst ütles vaid, et veri on paks. Kas ma peaksin sellise verepildi pärast muretsema? Miks on sellised kõrvalekalde ja mida need tähendavad? Kas see, et veri on paks võib olla põhjustatud midagi, et asja paremaks muuta? Praegu on laps rinnapiimal aga äkki sellest, et beebi ei olnud enne 3,5 tundi söönud? Kas ma saaksin teha anda lisaks vett vms?

Kuna perearst otseselt kõike ei seletanud, siis tunnen, et vajan asja mõistmiseks lisaseletust.

Tänan Teid!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Analüüsi järgi ei ole veri paks. Trombotsüütide ehk vereliistakute arv on vedi üle normi, aga see võib olla nii näiteks pärast viiruse põdemist. Neutrofiilide suhtarv on suurem kui normist, aga olulisem on hoopiski neutrofiilide üldarv, mis jääb normi.
Muretsemiseks pole põhjust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Beebi imelikud hääled

Tere! Minu 4 kuune beebi teeb selliseid hääli, samal ajal tõmbleb käte ja jalgadega hästi järsult. Kas selline asi on normaalne?

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Ma väga vabandan, et ei ole veel Teie küsimusele vastanud. Probleem on tehnilist laadi. Teie poolt lisatud fail ei avane.
Palusin kliinik.ee tehnilisel toel saata mulle fail e-mailile ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi