Lapsel on pepul villid 15.02.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu 2kuusel pojal on pepu vahe läinud punaseks ja on tekkinud valged punnid või villid, ei oskagi täpselt öelda, mis need on. Õhuvanne olen teinud iga päev ja mähkmevahetusel kasutan Sudocreami. Kuna tal on olnud nüüd mõnda aega kõht lahti, siis kas see võib ka kuidagi sellega seotud olla?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõhulahtisuse korral võib vedel kaka nahka ärritada . Kui aga nahal on villid, siis võib tegemist olla seenpõletikuga või ärritava nahapõletikuga, mille raviks võivad õhuvannid ja Sudo kreem nõrgaks jääda. Vahel võib abi olla ka kui hakkate kasutama teise firma mähkmeid. nahalööbe korral peab kindlasti mähkmeid sagedasti vahetama. Proovida võite ka Zinco spayd, mis on hea ravim mähkme piirkonna nahapõletiku korral. Kui nädal jooksu nahalööve ei parane ja punetus ei vähene, siis pöörduge perearsti vastuvõtule.

Edu soovides,
Tiia Voor