Laigud lapse keelel 13.08.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere 2aastat ja9 kuud vanal lapsel on läinud keel laiguliseks ja tundub et peal ka mingid villid et mida peaksin tegema. Laigud on tekkinud paari päeva jooksul

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Foto pealt mina lapse keelel ville ei näe.
Laigulise keele põhjusi on mitu:
* Kui lisaks laikudele on ka villid, siis võib olla tegemist mingi viirushaigusega, mis tekitab löövet ´ja villikesi keelele. Viirushaiguse korral kaasub tavaliselt ka palavik.
* Laiguline keel võib tekkida ka nö geograafilise keele korral. See on isetaanduv seisund, mille korral mingit ravi ei ole vaja.
*Valge laiguliseks muutub keel seeninfektsiooni korral - soor, aga siis on keelel valge katt, mida saab keelelt eemaldada.

Pildi alusel ei saa täpset põhjust ütelda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor