keelel on laigud 05.11.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

minu 10 kuusel pojal on keele peal laigud.Jääb mulje nagu oleks villid lõhkenud.Sööb viimasel ajal halvasti.Oleme tihti kkõrvadega haiged ja on paigaldatud sundid.Üks silm kipub ümbert punetama.Kõht on ka natuke korrast ära.Kaka on rohekas.Olen nelja poja ema aga sellist probleemi, et keel oleks selline olnud ma teiste laste puhul ei mäleta.Võibolla oskate aidata.Aitäh.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Laikude nagu lööbegi üle ei saa otsustada, kui pole ise näinud. Lapsel võis olla suu limaskesta põletik e. stomatiit. Stomatiidi korral on villid suus ja põhjustajaks viirus- herpesviirus, adenoviirus ja võimalusi on veelgi. Suu limaskesta põletiku korral on villid valulikud ja laps sööb kehvalt. Laigulist keelt näeme ka allergikutel. Kuid viimasel juhul iseloomustatakse keelt kui maakaarti sarnast.
Lugupidamisega
Heli Grünberg