Köha, nohu ja kõrvapõletik kõik ühel ajal. 11.01.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mure seisneb selles, et minu 7kuusel pojal tuvastas perearst vaatluse käigus, et tal on kurk punane, raviks määras Ospen 400 000 2 ml 3x päevas ja 5 päeva. Tegin selle kuuri läbi, ja 6. päeval hakkas pojake kõrva kratsima, läksime arstile, arst vaatas ja ütles, et kõrvapõletik. Määras raviks Bactrim 1/2 lusikat 2x päevas. Aga samas poja ka köhib hirmsasti ja rögiseb seest, küsisin, et mis selle puhul anda, siis arst ütles et see Bactrim on köha puhul ka. Ja siis käskis panna iga 4 h järel pekusse küünlaid. Juba peale esimest Bactrimi andmist poja oksendas 2 korda. Ja nohu on tal ka. Mis ma pean tegema, mida talle andma?? Kas perearsti määratud ravi on ikka õige?? Kas Bactrimiga sama aegselt tohiks talle ka köharohtu anda?

Ette tänades,

K

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõrvapõletik, köha ja nohu käivad üsna sageli käsikäes. Kõige sagedamini on nende haiguse põhjuseks aga viirused, mille korral spetsiifilist ravi ei olegi, ravitakse ainult haigustunnuseid, st köha korral antakse köharohtu ja nohu korral ravitakse nohu ning laps paraneb. Nohu korral võib tekkida tüsistusena kõrvapõletik, kuna nina ja keskkõrva vahel on kuulmetõri. Nohu raviks sobib meresoolalahus ja kui nina on väga kinni , siis paar päeva võib kasutada imikutele lubatud nohuravimit (otrivin või galazolin 0,05%). Ospen on penitsilliin, mis aitab hästi kurgupõletiku ja angiini korral. Vahel aga on kõrvapõletiku tekitajaks selline bakter (hemofiilus või moraksella), millele penitsiliini ei mõju. Siis määratakse enamasti raviks amoktsitsillin. Bactrimi kasutatakse eelkõige kuseteedepõletike korral.
Ilma last nägemata, aga ei saa täpseid ravijuhiseid anda, seega palun pöörduge perearsti poole.

lugupidamisega,
Tiia Voor