äge kõrvapõletik 26.02.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Laps jäi haigeks eelmisel kolmapäeval, algas asi kõhulahtisusega. Laupäeva öösel tekkis kõrge palavik 39,5 mis jäi püsima. Teisipäeval läksime erakorralisse kontrolli. Arst kontrollis kõrvu, ütles et vaigutropid ees ja vaja kõrvaarstile minna neid eemaldama. Samuti arvas arst, et lapse üldine seisund rahuldav ja analüüse pole vaja teha, et ikkagi tavaline viirushaigus.Palavik kadus eile hommikul ära. Täna käisin kõrvaarsti juures, enne puhastamist tehti kuulmistest. Kuna kõrva kuulmine 50 protsendi ulatuses langenud siis hakkas arst kõrvu vee ja süstlaga puhastama lapsel. Paremat kõrva puhastati 6 x ja alles siis arst nägi et kõrvas äge põletik. Vasakut kõrva puhastati paar korda ja selle seisukorda arst ei näinudki kuna leidis, et pole mõtet last enam piinata. Raviks antibiootikumid 12 päeva, lisaks silmatilgad maxitrol mida tuleb ninna tilgutada.
uus kontroll tuleb 16 märts.
Ma muretsen kuulmise languse pärast, kas ikka kuulmine taastub kindlalt ? Meie arst vastas, et peaks taastuma küll.. Kas on siis võimalik ka et ei taastu ? vasakusse kõrva kuhu vaik veel sisse jäi paneme nüüd 5 päeva järjest apteegist ostetud kõrvaõli. Lapsel on nohu sagedane kaaslane olnud kuid sel korral tal nohu ei ole, ainult väike köha ja natuke kurk punane.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ägeda kõrvapõletiku ajal võib olla kuulmislangus, mis paraneb pärast põletiku ravi. Kõrvapõletiku ajal tekib keskkõrva vedelik ja seepärast kuulmine halveneb. Kui põletik on väljaravitud, kaob ka vedelik kõrvast ja kuulmine taastub.
Mõnel lapsel on korduvad kõrvapõletikud ja trummiõõnde koguneb lima (tekib nn limakõrv) ning tekib kuulmislangus. Kui limakõrva ei õnnestu ravimiga parandada, siis vajadusel tehakse kuulmekile šunteerimine.
Kui lapsel on sageli nohu, siis peaks kontrollima, kas lapsel on adenoidid suurenenud, sest see soodustab korduvaid kõrvapõletike teket.

Lugupidamisega,
Tiia Voor