hammaste tulek 09.06.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

kuidas vähegi leevendada seda hammastetuleku valu, esimene nüüd väljas ja kohe ka teine tulemas, paneme küll geeli aga see nagu küll ei aita. hommikust õhtuni on ainult üks jube jorr, tunnen kuidas ma ise juba nii väsinud...
nädala alguses oli ka jube kõrge palavik mida väga raske lla saada
ootan väga teie vastust, et natukenegi paremaks meie olukorda muuta, kardan juba et iga hambaga selline trall

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei saa Teile anda ühtki võlunippi, millega hammaste tulemise valu ära võtta. Valu leevendab natuke Kamistad geeliga määrimine, nagu olete juba teinud. Veidike aitavad ka spetsiaalsed jahutatavad närimisrõngad. Kui on palavik üle 38,5 kraadi, siis peab kindlasti kasutama palavikku alandavat ravimit (Paracetamoli ühekordne doos on 15 mg ühe kilogrammi kehakaalu kohta kuni 6 korda ööpäevas). Palavikualandajatel on ka valu vähendav toime.
Edu soovides,
Tiia Voor