Hammaste tulek? 08.10.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meie 5 kuusel tital tõusis järsku palavik 38,2 andsime siirupit ja palavik alanes 37,4-ni. Nii ka jäi ja juba teist päeva. Tita sügab tugevalt suus oma käega ja kui anda närimisrõngas siis hakkab justkui valust nutma. Kuidas on võimalik ära tunda, et hakkavad hambad tulema või on laps hoois mingi viiruse

saanud?

Ette tänades

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Hammaste tulekust saab täpselt aru siiski vaid igemeid(turses, punetavad) vaadates. Hammaste tulekuga võib kaasneda palavik,kõhulahtisus, süljevoolus ja rahutus.