7 kuusel beebil nahk kollane ja rauapreparaat 04.05.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Käisime lapsega perearstil ja arst kirjutas meile välja raua preparaadildi Ferrum Lek mida me võtame 1 kord päevas 2,5 ml, kuna tema hemoglobiin on normi viimasel piiril.Peale seda olime kuu pärast jälle kontrollis ja siis arst küsis kas me sööme palju porgandit,kuna laps on kollakas.Seepeale vastasin eitavalt, sest arvan et poes müüdavad püreed peaks olema minu meelest ikka õigesti tasakaasustatud ja porgandimehu ma talle ju ei anna.Arst läks sis üle teisele teemale ja nii jäigi jutt õigupoolest pooleli.Nüüd aga peale seda kui me hakkasime käima pisipojaga võimlemas,olen ma väga mures,sest füsioterapeut ütles ka meile ,et isegi jalatallad ja kogu keha on kollakas.Silmad mitte.Hakkasin siis mõtlema,mida ma olen selle kuu jooksul teisiti teinud kui enne ja ainus asi mis pähe tuli oligi see raua preparaat,mida me kasutama hakkasime.Küsimus ongi selline, kas Ferrum Laki võtmisel võib nahk kollakaks minna või tuleb põhjust otsida muus ja käia perearstile peale,et ta mingid uuringud määraks.Tõesti mure on mul väga suur,palun soovitage mida ma tegema peaks.Ettetänades ja vastust oodates murelik ema. Küsin ka veel juurde et kas lapse isutus ja viril ehk nutune käitumine võivad olla hammaste tuleku põhjuseks?Meil veel hambaid pole.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ferrum Lek ei tohiks muuta nahka kollaseks. Imikutel võib tõesti tekkida kollakas nahavärvus suurema koguse porgandi söömisel, siis on just iseloomulik, et ka peopesad on kollakad.
Palun pöörduge oma perearsti poole. Tema on last näinud ja oskab kindlasti lapse jumet vaadata ning hinnata, kas laps on kollane.
Hammaste tulek võib muuta lapse virilamaks küll.

Lugupidamisega,
Tiia Voor