8 kuusel poisil toidu tagasiheide 02.04.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem siis selline, et meie 8 kuusel poisil esineb viimasel nädalal väga tihti toidu tagasiheidet. Laps saab meil lisatoitu ja seda üsna korralikult. Peale anname tavaliselt juua piimasegu. Tagasiheide juhtub tavaliselt just siis kui lisatoidu osa on väiksem kui piimasegu osa.Eriti hull on asi õhtuti, laps on väsinud ja lisatoitu eriti ei taha, kui aga anda suurem kogus piimasegu, purskub see tal peale söömist välja. Meil tekkis mõte, et kas selline tagasiheide ei ole mitte tingitud sellest, et tahke toidu osakaal on liiga väike, võibolla anda peale juua vett või ainult natuke piima? Muidu laps on rõõmus ja mingeid haigusnähte tal ei esine. Kas tasuks enese südamerahuks ära käia ka ultraheli uuringul?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Toidu tagasiheide on imikutel üsna sage probleem. Kui laps on rõõmsameelne ja kasvab ning võtab kaalus hästi juurde, pole muretsemiseks põhjust. Toidu tagasiheide tekib seetõttu, et sulgurlihas mao ja söögitoru vahel on veel nõrk ja laseb toitu söögitorru tagasi. Lapse kasvades muutub lihas tugevamaks ja probleem taandub. Praegu saate aidata last suurendades tahke toidu osakaalu menüüs. Apteegis müüakse spetsiaalset toidusegu Aptamil AR, mis muutub umbes 20 minutit pärast valmistamist paksemaks ja seda juues peaks olema toidu tagasiheidet vähem kui teisi piimasegusid juues. Kahjuks on Aptamil AR kallis (600 g pakk ca 200 krooni) ja apteegist saab seda osta ilma retseptita ning ilma soodustuseta.

Edu soovides,
Tiia Voor