Halb hingeõhk. 27.10.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meie 5-kuusel beebil tuleb suust vänget ebameeldivat lõhna(hapukas). See on kestnud umbes nädal. Beebi on rinnapiima toidul ja midagi juurde veel ei söö. Kakat on jäänud vähemaks ja see pole enam nii vedel. Tita ise on rõõmsameelne ja rahulik nagu varem. Kas meil on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Hapukas lõhn suust selles vanuses lapses võib olla seotud toidu mõningase
tagasitulekuga maost söögitorru ja vahel ka suhu. Ka tervetel imikutel on toidu tagasiheide esimesel elupoolaastal suhteliselt sage ja taandub, kui laps hakkab saama paksemat toitu. Lisatoit nt. juurviljapüree peaks lisanduma rinnapiimale kui laps saab 6- kuuseks. Kui imiku kaaluiive on hea ja laps aktiivne ning rõõmus, pole põhjust muretseda.

Parimate soovidega
Heli Grünberg