Halb hingeõhk. 27.10.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meie 5-kuusel beebil tuleb suust vänget ebameeldivat lõhna(hapukas). See on kestnud umbes nädal. Beebi on rinnapiima toidul ja midagi juurde veel ei söö. Kakat on jäänud vähemaks ja see pole enam nii vedel. Tita ise on rõõmsameelne ja rahulik nagu varem. Kas meil on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Hapukas lõhn suust selles vanuses lapses võib olla seotud toidu mõningase
tagasitulekuga maost söögitorru ja vahel ka suhu. Ka tervetel imikutel on toidu tagasiheide esimesel elupoolaastal suhteliselt sage ja taandub, kui laps hakkab saama paksemat toitu. Lisatoit nt. juurviljapüree peaks lisanduma rinnapiimale kui laps saab 6- kuuseks. Kui imiku kaaluiive on hea ja laps aktiivne ning rõõmus, pole põhjust muretseda.

Parimate soovidega
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Halb hingeõhk ja gaasivalud

Tere.
Mul selline küsimus, et kui lapsel on siiani tugevad gaasivad, mis ajavad ta öösiti ülesse ja vahel ka väga halb hingeõhk, siis kas tegu võib olla düsbakterioosiga?
Samuti on ka nahakahjustusi ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Düsbakterioos tekib pärast pikaajalist antibiootikumikuuri. Kopsupõletiku puhul kasutatavad ravimid ei põhjusta tavaliselt düsbakterioosi. Kui laps sai antibiootikumi pärast sündi, siis ...

Loe edasi

halb hingeõhk

Pikka aega halb kibe hingeõhk olenemata söömisest või kellaajast. Hambad korras, mandlid opereeritud kaks aastat tagasi. Söögiisu kehv, väsib tihti, esineb sageli ninaverejookse. Kaebus ei kao rohkel joomisel ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Kahjuks ei selgu kirjast, kui vana isiku küsimused käivad. Haiguste põhjused on erivanustel inimestel erinevad.
Ninaverejooksud võivad tekkida kui:
1. nina limaskestas olevate ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi