mis on lapsel viga 01.03.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

08.02.06 järsku öösel hakkas mu 9 aastasel pojal valutama kõrv.Tilgutasin kõrvatilkasid,tal oli nagu parem.Päeval ta enam kõrvavalu ei kurtnud.Kuid järgmisel päeval tõusis tal väike palavik 37,5 ning kurtis paevalule.Pühapäeval tekkis jällegi kõrvavalu.See oleks nagu mingi aja tagant ja eriti õhtuti.Esmaspäeval läksimegi LOR arsti juurde,kus öeldi,et jah,teil on kõrvapõletik.Meile määrati ravimid UPSAMOX 250mg ja läksime arsti juurde alles reedel.Kuid lapsel ei länud ikkagi paremaks.Kaebas peavalude kohta ja õhtuti oli koguaeg palavik 37,4-37,8.Reedel määraski meile arst uued ravimid SUMAMED-500mg.-mida pidime võtma 3 päeva.Seega esmaspäeval tagasi minnes öeldi meile,et kõrvapõletikku enam ei ole,(aga lapse enesetunne ei olnud paranenud)ja meid saadeti tagasi enda perearsti juurde.
Perearst saatis meid analüüsidele(vereproov ja uriiniproov)-kõik olevat jällegi normis.Laps kurdab koguaeg,et tal on igal pool paha olla,pea valutab,väsimus,ta pidevalt magab....ja palavik nii oligi õhtuti37,3-37,5.Nüüd siis juba 23.02.06 saadeti meid kopsukliinikusse.Andsime kopsuproovi ja tehti röntgen ,jällegi kõik korras.
27.02.06 minnes tagasi perearsti juurde ei osatud enam meile midagi öelda ja meid saadeti kooli.
Kuna ise töötan samas koolis õpetajana,siis vaadates last -ta on lihtsalt näost valge ja loid.MIS viga-vastab ta et mul on paha olla...
Koolist koju tulles näen et ta jälle magab(muidu ta on väga aktiivne ja elav laps)Täna 01.03.06-tulles koolist koju ta lihtsalt juba nutab-ema mul on paha olla ja mul pea valutab.
paluksin väga Teie käest mingit nõu.Mida ma pean tegema või millise arsti poole pöörduma.Ma ei tea mida teha!
Teid ette tänades Diana.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kogu Teie poja haiguse kulgu lugedes ei olegi muud head nõu, kui poisile veelkord läbivaatus teha. Vahel harva võib kõrvapõletik tüsistuda põletikukollete tekkega mujalegi. Võtke palun ühendust telefonil 7 319 573.

Parimate soovidega
Heli Grünberg