Lapsel valus pissida 17.01.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minul on 3,5 aastane tütar. Mõnikord on ta kurtunud, näiteks kui duši all käime (kurdab just pigem õhtuti), et kui teda jalgevahelt pesen, et siis on valus. Olen siiamaani arvanud, et see tavaline laste nö pepuvahe ärritus/punetus, mis tuleb lihtsalt sellest, et lasteaias ju laps peale pissimist/kakamist endal jalgevahet puhtaks ei pese ja ju sellest on tekkinud see ärritus, olen kreemiga vahel määrinud ja siis laps on öelnud, et ei ole enam valus. Eile õhtul teda pestes ütles ta aga jälle, et kannu valutab. Kui teda pärast duši all käiku toas pidžaamasse riietasin, jooksis ta äkki kiiresti vetsu ja tuli tagasi nägu väga kurb ja ütles, et järsku tuli pissihäda ja pissida oli ka valus. Vaatasin siis lapse jalgevahele ja pealmised häbememokad olid täiesti normaalsed, polnud pingit punetust, aga tupe seest poolt nagu punetas kõik ja seal pissimise kohast ka veidi. Laps ütleski, et jah, sealt on valus. Mis lapsel viga võiks olla? Mis aitaks?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Palun pöörduge perearsti poole. Ilma last nägemata on väga raske diagnoosi panna. Võimalik, et tegemist on lihtsalt kontaktärritusega, aga või-olla on seal seenpõletik.

Lugupidamisega,
Tiia Voor