7-kuusel pepu punane 30.12.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mu lapsel on juba pikka aega pepu vahelt punane olnud. Samuti pissu vahelt ka. Olen kasutanud igasuguseid kreeme: Sudocremi, Bephantenit, Derminol pastat, tärklist, aga miski ei ole aidanud. Teen kogu aeg õhuvanne ka talle, kuid midagi ei muutu. Mähkmesorte olen ka vahetanud. Vahepeal isegi on tulnud pisikesed punased täpid pepu vahele. Kas võib olla tegemist hoopis seenega? Sooltes midagi viga? Sest see punetus on kestnud juba kuid.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma punetust nägemata on väga raske ütelda, kas tegemist võiks olla seenega. Seenpõletikule on iseloomulik intensiivne punetus, mis on teravalt piirdunud tervest nahast. Üheks pärakuümbruse pikaajalise punetuse põhjus võib olla ka bakteritest tingitud nahapõletik. Aga ilma nägemata ja proovi võtmata ei saa midagi oletada.
Kui punetus vaatamata ravile, mähkmete sagedasele vahetamisele ja õhuvannidele ikka püsib, pöörduge nahaarsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor