8,5 k. lapse vaktsineerimise ajakava... 14.10.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mure selline: tütar 8,5 kuud vana aga oleme saanud difteeria+teetanus+läkaköha+polimüeliidi vaktsiini siiani ainult 1 korra...seda 5 kuusena. Nii hilja selle tõttu, et oli perearstiga möödarääkimine haiglas vaktsineerimise aja suhtes. Nüüd oleme aga olnud pikemalt välismaal ja ei ole saanud kuidagi eesti vaktsineerima minna...Küsimus siis selles, et kas oleme lootusetult hiljaks jäänud vaktsineerimiste vahedega ja kas 9 kuuselt võib veel teha alles teist süsti...kas see kuidagi vaktsiini mõju ei vähenda...Oleme väga mures... Ette tänades pisikese neiu ema...

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Vaktsineerimist peaks lähitulevikus usinalt jätkama. Kõigepealt võiks teha difteeria-teetanus-läkaköha- hemofiilus ja poliomüeliidi vastase vaktsineerimise ja kui hepatiit B on tegemata, siis ka see. Võib teha ka nii, et hepatiit B võiks teha eraldi nädala - paari pärast. Kuu aja pärast järgmine difteeria-teetanus-.... ning hepatiit B. Kui teete hepatiit B nädala-paari pärast, siis ka järgmine hepatiit B omakorda kuu pärast. Kui difteeria-teetanus-läkaköha-hemofiilus -poliomüeliit (hepatiit B) 3. vaktsineerimine on toimunud, siis jälle kuu vahet ja seejärel leetrite-mumpsi ja punetiste vastane vaktsineerimine. Vaktsineerimine tuleb suhteliselt tihe, aga parem ikka hilja, kui üldse mitte.

Edu!

Parimate soovidega
Heli Grünberg