Beebi nina lörisemine 29.04.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Esitasin mõni aeg tagasi küsimuse beebi lörisevast ninast. Hetkel seis sama, löriseb ikka ja muutusi pole mingisuguseid. Olen kasutanud Humeri tilkasid. Nüüd saab siis juba kuu aega täis ja hakkab juba mure tekkima. Kuna saame kohe kohe aastaseks, siis tuleb minna vaksineerima leetrite, mumpsi, punetiste vastu. Küsimus olekski, kas tohib vaksineerida sellise löriseva ninaga või peaks edasi lükkama seni, kuni kõik korras? Ette tänades.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vaktsineerimise vastunäidustus on palavikuga kulgev äge haigus. Natuke nohune nina ei ole vaktsineerimise vastunäidustus. Kui Teile teeb muret lapse pikka aega lörisenud nina ja Humerist pole suurt kasu olnud ehk peaks nina üle vaatama kõrva-nina-kurguarst.

Lugupidamisega,
Tiia Voor