Laps öögib 24.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere mureks see, et 4,5 kuune laps öögib söömise ajal ja peale seda. Laps on rinnapiimal ja algas see kuu aega tagasi kui oli korrats ära ka kaka ja arvati, et viirus. Analüüsid nii veri kui väljaheide kõik korras olnud aga öögib siiani. Millest see võiks olla. Oksendab harva aga öögib pea iga söögikorra järel. Esimese piima sööb ära kergelt kuna see jookseb talle ise suhu ja siis kui peab ise imema hakkama siis hakkab häälitsema ja öökima rinna otsas. Krookse püüüan ka alati välja lasta aga ikka. Aju uh on meil tehtud ja neuroloogid on varem last vaadanud 2 korral(2 kuud tagasi tavakontrollis)Mis võiks olla põhjus?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Üks võimalik põhjus võib olla toidu tagasitulek maost söögitorru ehk refluks. Ultraheli uuringul on refluks enamasti näha. Teine võimalik põhjus on toidu talumatus. Põhjusi on veelgi. Laps on vanuses, mil võib juba alustada juurviljapüreega. Alguseks sobiks kartulipüree teelusikatäis enne rinnaga toitmist. Juurviljapüree kogust suurendatakse järk-järgult. Kui probleem jääb püsima, saadab perearst lapse kindlasti lastearsti konsultatsioonile.
Heade soovidega
Heli Grünberg