Vastsündinu kakamine 06.04.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Laps sündis 2.04.2007. Kakab iga söögikorra järel, värvus kollane ja väga vedel. Kas see on normaalne.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Kui laps sööb rinnapiima, siis on täiesti normaalne, et ta roojab pärast igat toidukorda. Rinnapiima toidul oleva lapse roe ongi vedelat konsistentsi, kollast värvi ja veidi hapuka lõhnaga. Samuti peetakse normiks, kui rinnapiima saav laps roojab vaid paar korda nädalas. Seega normi piirid on laiad, oluline on, et laps võtaks kaalus hästi juurde. Esimesel kuuel elukuul peaks laps võtma kaalus juurde 800g kuus.

Lugupidamisega,
Tiia Voor