Öine köha 03.12.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mure siis sellline, et laps köhib ja peale köhatust öögib, nagu tahaks oksendada (vahel ka oksendab peale köhatust). Köhimine ja öökimine toimub ainult öösiti, kui laps magab.
Peale viimast haigestumist (äge neelupõletik) on see kestnud umbes kaks nädalat, mõni öö rohkem, teistel veidi vähem.
Oskate öelda, mis köha põhjustab ja kelle poole on vaja pöörduda?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Öine köhimine võib olla tingitud nohu valgumisest kurku.
Öine köha võib olla ka astma üheks tunnuseks. Astma korral küll lisanduvad ka muud haigunähud nagu köha ja hingamisraskus füüsilisel koormusel, pikaajaline pidev köha (>1,5 kuu), vilistav hingamine, korduvad bronhiidid.
Oksendamisega lõppev köha võib viidata ka läkaköhale.
Lastel võib tavaline "külmetusköha" kesta 4-6 nädalat.
Esmalt pöörduge oma perearsti poole, kes teeb uuringud ja vajadusel suunab lapse edasi eriarstile.

Lugupidamisega,
Tiia Voor