karvad 12.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

7 aastasel tüdrukul on karvad. Perearst ütles et peaks ootama 12 eluaastani et kasutada hormoon ravi aga tütarlapse jaoks on see liiga pikk aeg ( ei saa kanda lühikese varukatega särke ja lühikesi pükse, peab varjama keha ). Küsimus seisneb sellles et kas on olemas ka muid raviprotsetuure mis aitaks karvatest lahti saada. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kõigepealt on vaja selgitada, mis on selles vanuses lapse liigkarvasuse põhjus. Karvaeemalduskreemid ei ole lastele soovitatavad ja vaharibadega eemaldamine kosmeetiku juures on valulik ning ka sel juhul võib tekkida probleeme. Karv võib kasvada sissepoole ja ümber võib tekkida põletik. Seega ei olegi lastele sobivat karvaeemaldamise vahendit. Kui liigse karvakasvu põhjus ei ole selge, tuleks pöörduda lasteendokrinoloogi vasuvõtule.
Lugupidamisega
Heli Grünberg