rahutu laps 19.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on selline, et laps magab öösiti väga rahutult. Laps 6 kuune. Käisime kuu aega tagasi rahutute laste vastuvõtul Tartu lastekliinikus. Lastearst ja neuroloog vaatasid lapse üle. Nemad arvasid et on tegemist pisut suure lihastoonusega ja kirjutati välja tabletid - BACLOFEN. Siis ei taibanud ma kohe küsida, kui pikalt neid võib tarvitada. Hakkasin andma pool tabletti õhtul enne magama minekut. Ja oh imet, laps magaski hommikuni (umbes 6-7-ni).
Vähendasin tableti andmist veerandini. Siis ärkas ta küll pisut varem, aga kui luti suhu panin ja ta õigesse asendisse keerasin, siis magas edasi ja ikka hommikuni. Seetõttu oli laps ka välja puhanud ja päevad möödusid rõõmsalt. Nüüd lõpetasin tablettide andmise ära, pärast umbes kuu-ajalist tarvitamist ja asi on nüüd veel hullem, kui enne tarvitama hakkamist. Laps läheb magama umbes kell 10 õhtul. Ja kella 2 öösel hakkab trall pigata. Võib öelda et ta praktiliselt edasi ei magagi. Nutab iga natukese aja tagant, kui püüda teda lohutada , siis läheb ta päris hüsteeriasse, niisiis olengi lasknud tal nutta ja magada vahelduva eduga. Samas ei maga ta ka hommikul kauem, seetõttu ei ole ta ka eriti heas tujus, on kogu aeg väsinud. Ei oska enam midagi teha. Küsimus ongi selline, kas võin jälle seda rohtu andma hakata? Kui pikka aega seda järjest võib anda? Kardan et sellise vähese magamisega läheb lapse närvisüsteem päris korrast ära.Uuele vastuvõtule saime aja alles kuu aja pärast.
Ette tänades!
Kadri

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Baclofeni andmist võib jätkata. Ei olegi päris kindlat kuuri pikkust, vahel on vajadus lihastoonuse tõusuga lastele Baclofeni anda mitu kuud järjest . Ravimit võib välja kirjutada ka perearst.

Edu.
Heli Grünberg