7 kuune beebi kes magab sünnist saati kuni 3 tundi. 30.12.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minu poeg sündis 3132g. Terve laps. Saime koju ja ta magas 1 nädal nagu ingel ja 2 nädalal hakkas ainult karjuma hommikust õhtuni. Õues vankris ka ainult lõugas. Nagu ei oska v ei saaks magada. Saab rinnapiima siiamaani. Käisime arstil saime tuberkuloosi vaktsiini aga vereanalüüsid siis ei olnud tulnud mis haiglas võeti. Hakkasime perearst juures käima ja laps sellest ajast saati kuni siiamaani rahutu. Perearst ütles, et gaasid. Aga laps ei maganud päeviti rohkem kui 2-3 tundi päevas kokku. Režiim on meil algusest peale 7 hommikul tõuseme ja õhtul 21. 00 jääb alles magama. Öösel magas ilusti ja sõi 2-3 korda. Helistasin imetamisnõustamisse ja sealt soovitati B12 vitamiini analüüs perearstil teha. Ta keeldus ja ütles, et see kõik normaalne, et ta lihtsalt ei maga. Mõni laps ongi rahutu lihtsalt. 3 kuuselt magab päeval 2 tundi kokku. Perearst ütles ikka gaasid see normaalne. Öösel hakkas sööma 3 korda. Endiselt rahutu. Hakkas keerama kõhuli ja tagasi. 5 kuuselt magab päevas 1.5 tundi kokku ja öösel tõuseb 4 korda. Rahutu.6 kuune magab päeval kokku 1-1.5 tundi kokku. Ööse tõuseb kuni 5korda ei taha kõhuli olla karjub ,ainult süles. Tõmbab ennast edasi üks käsi rinnal teisega tõmbab. Ühe jalaga lükkab teine pikalt sirge lohistab järgi. Ei hoia selga sirgelt kui istuma panna. Viskub pikali kohe vasakule poolele. Nüüd ta on 7 kuune ikka on rahutu tegin B12 vitamiini analüüsi ise see on 339. Saab rinnapiima ja lisatoite purgist mis poes müüakse. Naerab ainult siis kui kõdistada ja hääli teha. Minu arust on ta krampis ka kuidagi. Tahtsin perearstilt saatekirja lastearstile ja füsoterapeudile ei anta. Öeldakse, et laps normaalne. Aga mina leian et laps on oma arengus maas ja liiga rahutu. Ta sündis B12 vitamiini puudulikusega ja mulle ei ole öeldud ka et oleksin pidanud seda juurde andma. Kui sellest juttu tegin perearstil, et imetamise nõustamisest paluti teha öeldi mulle, et tänapäeval lapsed sünnivadki ilma selleta ja see pole mingi näitaja miks laps rahutu. Koguaeg kuni siiamaani 7kuud ütleb, et gaasid tal.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Saan Teie murest rahutu lapse kohta aru, aga kahjuks ei saa midagi paremat soovitada, kui ikkagi rääkida veel kord perearstiga ja paluda temalt saatekirja. Enne arsti juurde minekut pange paari päeva jooksul kirja, millal ja kui palju laps sõi, millal kakas, magas ja nuttis. See aitab perearstil paremini olukorrast ülevaadet saada.
Õnneks on lapsel B12 tase veres normis. Seitsmekuune beebi võiks roomata, ta ei pea veel istuma ja Teie kirjast saan aru, et laps roomab, istuma peab laps hiljemalt 9-kuuselt.
Gaasivalud kestavad tavaliselt esimesel elupoolaastal ja hiljem need kaovad, kuid mõned lapsed vaevlevad nende käes ka kauem.
Üheks praeguse rahutuse põhjuseks võib olla hammaste lõikumine.

Lugupidamisega,
Tiia Voor