rahutu öine uni 30.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meie kolmekuune tita on sündidest saati olnud väga rahut magaja. Päeval on uni lühike ja öösel on ärganud iga natukese aja tagant suure ähkimise ja punnimisega, mis mõnikord lõppeb nutuga. Vastsündinuna võis ärgata alates kella neljast iga tunni tagant. Praegune rütm on kujunenud selliseks, et esimene ärkamine on vahel 2 paiku, kl. 4 (söök), siis u. 6-6.30, siis 7.30 (söök) ja edasi kl. 9 Magama õnnestub tal tavaliselt jääda alles poole 11 paiku. Tervet ööd järjest pole selle 3e kuu jooksul maganudki. Olen oma menüüst välja jätnud kõik gaase tekitavad toiduained ja katsetanud ka lehmapiimavalgu tundlikkust (mida arvatavasti ei ole), aga punnimine jätkub endist viisi. Kas see võib olla mingi lapse eripära? Või seedetrakti kohanemine? Või on võimalik, et laps õpib end pöörama ja kasvab oma katkendliku une probleemist välja?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Pöörduge palun Tartu Lastekliiniku rahutu imiku keskusse, registratuuri tel. 7 319508. Laps vajaks lasteneuroloogi konsultatsiooni ja samuti toitmise nõustamist. Kui laps on rahutu ja ärkab tihti, on üks võimalus paljude seas ka rinnapiima vähesus. Rahutu imiku keskuses võtavad samaaegselt vastu nii neuroloog kui ka lastearst -gastroenteroloog jt. ja saate head nõu.
Edu soovides Heli grünberg