Laps ei oska magama jääda 10.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lõpetasin lapse rinnaga toitmise tema aastaseks saamisel. Enne jäi ta magama rinna otsa. Nüüd ei oska ta ise magama jääda. Oma voodisse pannes ajab ta ennast kohe püsti ja nutab hüsteeriliselt. Minu kaisus ei jää ta samuti magama. Proovisin unekooli (3-9 minutit lasin nutta ja siis 3 min rahustamist). Ei aidanud, sest ta lausa röökis kogu aeg ja ajas näppe kurku.
Praegu uinub ta süles 24-2 vahel. Hommikul ärkab 9-10 vahel ja lõuna ajal magab 3-4 tundi (vankris või turvahällis).
Palun andke nõu, midama peaksin tegema? Me elame Tartus.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Rinnast võõrutamine on sageli vaevaline, sest laps ei lepi olukorraga. Kõige õigem on nõu pidada väikelaste psühholoogiga. Dr. K. Muug, tel. 7 319 576.
Lugupidamisega Heli Grünberg