obstruktiivne bronhiit 23.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mis on obstruktiivne bronhiit. Kuidas hoolitseda lapse esst, kellel on obstruktiivne bronhiit?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Obstruktiivne bronhiit tekib bronhide (kopsutorukesed) ahenemisest. Väikelastel tekib kergesti limaskesta turse viirusinfektsiooni ajal või kui lapsel on allergia. Häirub väljahingamine ja tekib vilistav hingamine. Obstruktiivne bronhiit läheb harva astmaks. Suurem tõenäosus, et hiljem kujuneb astma, on siis, kui lapsel on ka atoopilise dermatiidi ehk nahapõletiku ilminguid ja kui peres on astmahaigeid (pärilikkus!). Obstruktiivse bronhiidi korral aitavad aurud ainetega, mis lõõgastavad bronhe. Üks selline ravim on ventoliin. Seda saab aga teha ainult aerosooli aparaadiga. Vahel, kergematel juhtudel, on abi ka ventoliinsiirupist.
Heli Grünberg