Lapse öine magamine 12.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mul on 1,4aastane poeg. Ta tõuseb öösel kuni 5 korda ja ma pean talle igakord andma pudeli suhu, ennem ta uuesti magama ei jää. Kas palderjanist võiks abi olla? Kui ma pudelit talle ei annaks,ei suudaks ma seda kisa välja kannatada. Olen üritanud. Mida võiks ette võtta?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
Palderjanist ei ole suurt abi. Ainuke abinõu on joogipudeli mitteandmine ja protesti väljakannatamine, mis sellele järgneb. Mida vanemaks laps saab, seda rohkem oma tahtmise täitmise piire ta katsetab. Mõned nõuanded, mis võiksid lutepudelita uinumist soodustada, siiski on. Kui pudelis on mahl, morss, magus tee või piim- asendage need veega. Protest ei jää päris tulemata selgi juhul. Miks on öine lutipudel ja magus jook või piim kurjast? Pidev hammaste kontaktisolek piimasuhkru või puuviljasuhkruga viib sageli piimahammaste lagunemisele. Teine häda on see, et kui laps joob magusat jooki või piima, ei taha ta eriti süüa ja vahel ei võta kaaluski enam hästi juurde.
Kui see on võimalik, valige lutipudelist võõrutamise perioodiks nädalavahetus, ehk õnnestub siis endal väljapuhata või kui olete maal, kus pole naabreid seina taga pahandamas. Vahel läheb kergemalt, kui lapsega toimetab lutipudelist võõrutamist näiteks vanaema. Ehk lohutab-selliseid lapsi on päris palju.
Edu soovides Heli Grünberg