Bronhiit 25.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 7kuusel pojal on juba 3 korda bronhiit kuu aja jooksul. Praegu on hingamine väga raske, viliseb ja rögiseb. Palaviku oli ainult kaks päeva. Laps ise on rahulik.Perearst kirjutas Amoxicillin kuid tulemust ei paita tulevat. Olen teinud kartuliaure. Mida teha?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Oluline oleks teada, kas väljahingamine on rõhutatud, raske ja vilistav? Kui see nii on, meenutab see astmahoogu ja ravi on bronhilõõgastite sissehingamine aerosooli aparaadi abil. Sellised aparaadid on kõigis lastehaiglates ja maakonnahaiglate lasteosakondades. Bronhiit on lastel 90%-l juhtudest viiruste põhjustatud ja enamus lapsi ei vaja seetõttu bronhiidi raviks antibiootikumi, kuna antibiootikum viirustele ei toimi. Kui lapsel on raske hingata, pöörduge palun kohe lähimasse lastekliinikusse või maakonnahaigla lasteosakonda. Last peaks kindlasti konsulteerima lastearstiga.
Head paranemist soovides
Heli Grünberg