suurenenud harknääre imikul 04.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mu kahekuusel pojal näitas rõntgen bronhiiti ning suurenenud harknääret.Kas need on omavahel kuidagi ka ühenduses?Mida tähendab harknäärme suurenemine ning kas see on ka ohtlik?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
Bronhiit ja suurenenud harknääre ei ole omavahel seotud. Harknäärme suurenemine ei ole ohtlik. Kui teised organid kasvavad koos lapsega, siis harknääre on ainuke, mis hakkab vähenema.
Dr. Grünberg