Pisarad 02.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 2aastase tütre ema ja olen mures lapse silmade pärast.Kui ta oli 8kuune siis oli mõni pisar,kuid peale seda ei ole enam pisaraid.Lapse silmad on punetavad ning vahel eritub sealt mäda taolist vedelikku.1a.4kuud siis saime teada,et silmades oli bakter nimega streptokokk,kuid selle ravisime välja..Hiljem oleme ka teinud seda proovi ja oli korras.Käime pragugi arstil kontrollil,kuid tulemusteta.Kas see võib olla väga halb,et pisarad puuduvad?Palun aidake ja teid ette tänades.Lili

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Pisarate puudumine (vahel koos suukuivusega) lapsel on harvaesinev probleem ja võib kaasneda süsteemse haigusega või olla selle esimeseks ilminguks. Laps vajab nende küll harvaesinevate haiguste suhtes uuringuid ja lastearsti ning silmaarsti otsust, kas pisarate puudumise põhjuseks võiks olla mõni nendest haigustest. Kuiv silm vajab pidevalt kunstpisaraid-silmatilku.
Edu soovides Heli Grünberg