Normist madalamad verenäitajad 06.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Arst tegi viirusinfektsiooni järgselt (tervenemisest möödas 1 näd) Hemogrammi 5-osalise leukogrammiga ja seal on normist madalamad verenäitajad: MPV= 9fL, LCR=16,7%, LYMPH%= 17,2%, Eo%=0,9%, Lymph=1,1E9/L. Ülejäänud näitajad on normi piires. Olen mures. Kas saan midagi parandada toitumise ja vitamiindega või on see mõne haiguse tundemärgiks?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vereanalüüsi vastuse kommenteerimiseks tuleks alati esitada kogu uuring, üksikud parameetrid teisi tulemusi nägemata ei ole interpreteeritavad,
Kuid teie esitatud näitajad on pigem normis, pisut väiksem lümfotsüütide arv võib olla seotud hiljuti põetud viirusinfektsiooniga. MPV, LCR JA % eraldi võetuna kliinilist tähendust ei oma.
Analüüsi tulemuste pärast eraldi muretsema ei pea.

Lugupidamisega
Marge Kütt