B-12 näit 17.11.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

B-12 labori vastuses punasega märgitud, 1057 pmol/l, ja on normist üle. Kuidas seda tõlgendada?
Ravimitest tarvitan vererõhurohud, suhkrurohud, maokaitserohi ja, harva, valuvaigistid.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ravimite järgi otsustades on teil diabeet, see võib mõnevõrra suurendada ka B12 vitamiini taset. Kui see on ainus näitaja, mis on normist väljas, siis väga muretsema ei peaks. Pigem soovitaksin seda B12 näitajat korrata paari-kolme nädala pärast, et välistada juhuslik viga.
Kui näitaja liigub referentspiiride poole, siis on tegemist tõenäoliselt mingi funktsionaalse häirega.
Kui jääb püsima ja muud verenäitajad on korras ja kaebused puuduvad, siis võiks tal mõnekuuliste vahedega silma peal hoida ja tavalist hematoloogilist analüüsi juurde määrata.

Lugupidamisega
Marge Kütt