Analüüs 6aastasel lapsel. 12.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsel tekkis paar kuud tagasi keelele laik, keskelt heledam ja ümbert kõrgema punase servaga, valus ei olnud, nädala jooksul kadus ära ja perearst ei hakkanud mingeid analüüse siis tegema.
Nüüd tekkis taas laik keelele ja ka vasakule üles igemele- igemel valus, keelel mitte. Keelel laik laienes ja kadus paari päevaga, kuid igemel on ikka kuigi keskmine valge osa on kadunud on ainult selline krobeline ja punane. Perearst lasi ka analüüsid nüüd teha milles 4 näitajat on normist väljas.

Kõrgemad näitajad:

Hct-43,2 -(43,0)
RBC-5,43-(5,30)

Madalamad näitajad:

PDW-8,7-(11,0-20,0)
MONO-0,43-(<0,40)

Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Suu limaskestal võivad tekkida erinevad muutused ja kõik need ei ole haiguslikud. Laboriuuringutest on siin vähe kasu. Lisatud näitajad on piiripealsed ja ei oma seost kõnealuse kaebusega.
Kui suu probleemid püsivad, siis võib vahel abi olla mikrobioloogilisest külvist. Kuid otsuse külvi vajalikkuse kohta saab langetada arst, kes muutusi limaskestal näeb.

Lugupidamisega
Marge Kütt