Lapsel trombotsüüdid madalad 28.08.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Lapsel trombotsüüdid madalad- esimene analüüs näitas 37, arst arvas, et proov oli vigane. Andsime uue. Näitas 50. norm(150-450) lisasin pildi. Eosinofiilid ja monotsüüdid samuti veidi kõrgemad ning lümfotsüüdid veidi madalamad.
Lapsel aastaid kõhukinnisus, isutus. Samuti enurees. Kelle poole peaksime pöörduma või laskma perearstil saatekiri kirjutada?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Püsivalt madal trombotsüütide näit võiks olla põhjus konsulteerida pediaatri või laste hematoloogiga. Hea on teada põhjust ja saada infot, kas on vajalik jälgimine või mingit liiki ravi.

Lugupidamisega
Marge Kütt