Suur mure wbc näit 04.09.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Mul on suur mure tervisega ja keegi ei ole osanud mind aidata. Loodan siit abi saada, et see tõesti ükskord lõppeks ja saaksin teada, mis valesti on.
Olen olnud aasta aega juba haige: põhimõtteliselt iga päev on väike palavik, kuuma hood, higistamine, petehhiad kätel, suurenenud lümfisõlmed, pulseeriv tinnitus, valu vasakul pool rinna all, väsimus ja nõrkus; kurk väga tihti valus.
Detsembris oli mul mononukleoos. Alates sellest tunnen ennast siiani halvasti.
Juuli kuus vereproovi tehes oli mu wbc 17,6 . Karstin väga, et äkki on leukeemia. Arst kirjutas kanged antibiootikumid ja kolme päeva pärast uuesti vereproovi tehes oli wbc 10,2 . (Lisan alla pildi, kus on näha kuupäevade järgi mis oli mu WBC ja CRP).
CRP on kogu aeg väike olnud. Wbc kõigub… Teised vereproovid korras. Tegin auto immuun haiguste vereproove ka, millest ANA test oli positiivne, aga kõik järgmised vereproovid negatiivsed (vaskuliit, luupus).
Mida teha? Olen käinud kurgu arsti juures, kes ütles, et kurgus ja kõrvades pole midagi viga. Olen käinud südame arsti juures ja kopsu röntgenis, ultraheliga vaadati põrna ja teisi elundeid. Keegi pole midagi leidnud. Olen lootust kaotamas. Olen väga palju arstide juures käinud ja keegi ei oska mind aidata. Palun öelge, mida mu WBC näitajad tähendada võiksid?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie kaebusi lugedes on tõesti keeruline nõu anda. Antud kaebused on üsna ebaspetsiifilised, s.t. ei ole tüüpilised mitte ühelegi haigusele, kuid esinevad paljude haiguste puhul.
CRP ei näitavtegelikult põletikku, minimaalne kõikumine sisuliselt referentspiirides ei ole interpreteeritav, need on kõik korras. WBC juures on näha ühekordne suurenemine, kui kohe langeb normi.

Tegelikult on nii, et need näidud on mõlemad normis ja jälgida neid pole vaja. Kindlasti tuleks enda jaoks selgeks mõelda, kas kaebused võivad olla seotud kõrgenenud terviseärevusega, mille on põhjustanud mingi sisemine hirm või lähedaste halb kogemus. Sellised asjad on väga sagedased ning põhjustavad inimesele endale palju ebamugavust. Kirjeldatud sümptomid on teil kindlasti olemas.

ANA positiivne leid on olnus siiani ainus patoloogia, saan nii aru. See ei ole eraldi võttes samuti mingi diagnoos, kuid ca 6 kuu-aasta pärast võiks igaks juhuks korrata, ka jätku-uuringuid, kui ANA jätkuvalt pos.

Lugupidamisega
Marge Kütt